Erkek Güneş Gözlüğü

erkek güneş gözlüğü

İçindekiler

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Erkek Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş Gözlüğü Erkek

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Erkek

Erkek Güneş Gözlüklerinin Seçiminde Dikkat Edilecekler

Erkek Güneş Gözlüklerinin Avantajları

Erkek Güneş Gözlüklerinin Bakımı

 

Yazar : epodyum.com

 

Haberler 02.07.2021 14:24 | Son Güncelleme |Okunma Süresi  5  Dakika

Güneş gözlükleri erkekler tarafından yaygın olarak kullanılan aksesuarlardır. Erkek güneş gözlüğü gözlerin güneşin zararlı ışınlarından korunmasını sağlamak adına kullanılabilir. Gözlerin güneşten korunmasını gözlüklerin camlarında bulunan özel filtreler yardımıyla sağlarlar. Böylelikle erkeklerin güneşli havalarda zararlı ultra viyole ışınlarından korunmasına aynı zamanda da güneş nedeniyle görme sorunun giderilmesine yardımı olurlar.

Güneş gözlüğü erkek ürünleri göz sağlığının korunmasını sağlamak yanı sıra kişilere tarz oluşturma açısından da kolaylık sağlar. Güneş gözlüklerinin şık tasarımlara sahip olması kıyafet veya diğer aksesuarlarla uyumlu olarak kullanılmasına ve erkeklerin dikkat çekmelerine yardımcı olur.

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Erkek güneş gözlüğü modelleri

Erkek güneş gözlüğüne ihtiyaç duyan kişilerin satın alabilecekleri çok sayıda marka bulunur. Bu markalar güneş gözlüklerini farklı tarzlarda üreterek güneş gözlüğü modellerinin çeşitlenmesine yardımcı olurlar. Yaygın olarak tercih edilen erkek güneş gözlüğü modelleri arasında şunlar vardır;

 • Geniş Çerçeveli Güneş Gözlükleri
 • Kalın Saplı Güneş Gözlükleri
 • Kare Güneş Gözlükleri
 • Damla Güneş Gözlükleri
 • Yuvarlak Çerçeveli Güneş Gözlükleri
 • Köşeli Güneş Gözlükleri
 • Pilot Güneş Gözlükleri
 • Yarım Çerçeve Güneş Gözlükleri
 • Kristal Kesim Güneş Gözlükleri
 • Kemik Çerçeveli Güneş Gözlükleri
 • Polarize Güneş Gözlükleri
 • Metal Güneş Gözlükleri

Erkekler için üretilmiş olan güneş gözlükleri bu modellerin yanı sıra çerçeve ve gözlük camı rengine göre de tercih edilebilir. Renk tercihinde gözlükleri kullanacak kişilerin zevkleri göz önüne alınabilir. Erkekler için üretilen güneş gözlüklerinde yaygın görülen çerçeve renkleri siyah, lacivert, kahverengi,

Erkek Güneş Gözlüğü Fiyatları

Erkek Güneş Gözlüğü Fiyatları

Firmalar ve web siteleri tarafından satışa sunulan erkek güneş gözlüklerinin fiyatları kişilerin gözlük alıp almamaya karar vermelerine yardımcı olur. Erkek güneş gözlüğü fiyatları gözlüğün markasına, model ve satın alınacağı yere göre farklılık gösterir. Bu nedenle güneş gözlüğüne sahip olmak isteyenlerin öncelikle marka araştırması ve markaya ait ürünler arasında ise fiyat araştırması yapması gerekir. Böylelikle sahip oldukları bütçeye uygun ekonomik, pahalı, orijinal veya kaliteli güneş gözlüklerini satın alarak güneşten korunmak için kullanabilirler.

Güneş Gözlüğü Erkek

Güneş Gözlüğü Erkek

Firmalar güneş gözlüğü erkek bireyler için farklı modellerde üretim yaparlar. Bu modeller erkekler tarafından yüz tipine, markaya, renge veya zevke göre tercih edilebilir. Güneş gözlüğü kullanmak veya erkek arkadaşlarına hediye olarak güneş gözlüğü satın almak isteyenlerin tercih edebilecekleri çok sayıda gözlük markası vardır. Bu markalar arasındaki en iyileri ve en popüler olan markalar arasında şu markaları saymak mümkün olur; Kığılı, De Valentini, Rayban, Hawk, Kapa, Osse, Timberland, Mustang, Polaroid, Pulsar ve Aqua Di Polo markalarıdır.

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Erkek

Model ve marka sayısı fazla olan erkek güneş gözlüklerini yüz tipine göre seçmek mümkündür. Yüz tipine göre güneş gözlüğü erkek seçimi sayesinde yüze yakışan gözlükleri takmak mümkün olur. Yuvarlak yüz tipine sahip olan erkeklerin tercih edebilecekleri güneş gözlükleri damla veya geometrik kesimli güneş gözlükleri olmalıdır. Böylelikle yüzün yuvarlaklığı dengede tutularak hoş görünüm elde edilebilir. Oval yüz tipine sahip kişiler en şanslı grupta yer alır. Çünkü hemen her türlü gözlük modelinin tercih edilmesi mümkündür ancak en ideali geniş çerçeveli gözlüklerdir.

Kare yüz tipine sahip olan erkekler kare gözlüklerden uzak durmalıdır. Bu gözlükleri tercih etmeleri şık görüntü oluşturmalarına engel olur. Bunun yerine yuvarlak ve yumuşak kesim detayına sahip gözlükleri tercih etmeleri gerekir. Üçgen yüze sahip olan erkeklerin tercih edebileceği ideal güneş gözlüğü modeli ise yarım çerçeveli güneş gözlükleridir.

Erkek Güneş Gözlüklerinin Seçiminde Dikkat Edilecekler

Erkekler güneş gözlüğü seçiminde çok fazla zorluk yaşarlar. Bunda gözlük modellerinin çok fazla olması ve şık olma konusunda erkeklerin yaşadığı sıkıntılar etkilidir. Erkekler güneş gözlüğü seçerken şu konularda dikkat etmeli ve kendilerine uygun gözlüğü seçmelidirler;

 • Güneş gözlüğünün orijinal olup olmadığı araştırılmalı
 • Yüz tipine uygun güneş gözlüğü seçilmeli
 • Güvenli kullanılabilecek gözlükler seçilmeli
 • Güneş gözlüğü camlarını kaliteli olmasına dikkat edilmeli
 • Şıklık sağlayacak gözlük modelleri seçilmeli
 • Göz rahatsızlığı bulunan kişiler numaralı güneş gözlüklerini tercih etmeli

Bunların dışında erkek güneş gözlükleri seçilirken fiyat karşılaştırması yapmaya da dikkat etmek gerekir. Gözlük almak için tercih edilen site veya firmanın gözlükleri piyasadan yüksek fiyata satışa sunmaları mümkündür. Bu durumda mağduriyet yaşanabileceğinden ideal fiyatların öğrenilerek satın alım işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Erkek Güneş Gözlüklerinin Avantajları

Kaliteli olarak tercih edilen erkek güneş gözlükleri bireylere birçok avantaj sunar. Bu avantajların en önemlisi gözün uv ışınlarından korunmasını sağlamasıdır. Bunun yanı sıra güneşli havalarda yaşanabilecek güneş kaynaklı görme sorunlarını ortadan kaldırır. Yüz tipine uygun olan güneş gözlüğünün seçilmesiyle şık bir görünüm sağlanabilir.

Erkek Güneş Gözlüklerinin Bakımı

Erkek güneş gözlüklerinden uzun süre yararlanabilmek için bakımının özenli bir şekilde yapılması gerekir. Bunun için öncelikle gözlükler kullanılmadığı zamanlarda gözlük kutusunda muhafaza edilmelidir. Gözlüklerin net görüş sağlaması için camlarının çizilmemesine dikkat edilmelidir. Camların çizilmesini önlemek için gözlüklere özel üretilen mendil veya bezlerle temizlik yapılmalıdır. Gözlükler çok soğuk ortamlarda bırakılmamalı ve soğuktan zarar görmeleri engellenmelidir.

Kullanıcı Oyu : 53 En Yüksek Puan : 4.8  En Düşük Puan : 4.2

https://www.epodyum.com/blog/icerik/erkek-gunes-gozlugu

 

 

Etiketler: erkek güneş gözlüğü
Temmuz 03, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı